Drukarki 3D – protetyka i stomatologia

Wybierz model dla siebie!

Wyjątkowa wydajność i precyzja druku

Drukarki 3D – protetyka i stomatologia

Drukarki 3D firmy Rapidshape przeznaczone do stomatologii charakteryzują się bardzo wysoką wydajnością pracy i precyzją druku, umożliwiającą tym samym wydruk każdego rodzaju pracy protetycznej wykorzystywanej w stomatologii, w szczególności w ortodoncji, protetyce oraz implantologii. Oferowane przez nas drukarki, to urządzenia przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. Oferują niespotykaną precyzję, powtarzalność i szybkość druku. Dodatkowo całkowicie otwarta architektura pozwala wykorzystywać dowolną żywicę światłoutwardzalną na rynku. Urządzenie dostarczane przez producenta jest fabrycznie skonfigurowane dla materiałów pięciu wiodących producentów tj. Dreve, Shera, Detax, Deltamed oraz GC. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań by stosować inne, nowe produkty pojawiające się an rynku.

W naszej ofercie Drukarek 3D znajdują się obecnie 3 modele firmy Rapidshape. Podstawową różnicą między nimi jest wydajność druku. Najmniejszy z modeli ma mniejszą komorę druku o wymiarach 130 x 75 x 90 mm, jest ona zaledwie od 20 mm niższa, niż ta oferowana w modelu D30 II. W praktyce komora o podstawie 130 x 75 mm, pozwala wydrukować dwa modele protetyczne (w poziomie) lub 6-7 modeli ortodontycznych, ustawionych pionowo. Model D40 II posiada natomiast dwie komory o wymiarach 130 x 75 x 110 mm, przez co jego wydajność jest dwukrotnie większa niż modelu D30 II. Dzięki zastosowaniu systemu mierzącego siłę odrywania się warstwy od platformy, urządzenie dokładnie wie, kiedy rozpocząć naświetlanie kolejnej warstwy. Ten z pozoru prosty system, pozwala przyspieszyć 4-krotnie czas druku wobec standardowego czasu druku w “biurkowych” drukarkach DLP/SLA. Konkurencyjne urządzenia potrzebują około 8-9 godzin na wydruk 7 modeli ortodontycznych, drukarka Rapidshape D20 II / Rapidshape D30 II wykona zadanie w około 1,5 godziny.

Drukarki 3D Rapidshape pracują z rozdzielczością 0,034 mm i warstwie 0,05 mm, niezależnie od modelu. Jest to nawet 4-krotnie większa rozdzielczość od tej oferowanej przez konkurencyjne produkty. Rozdzielczość druku wpływa na dokładność wytwarzanych prac. Jeśli zależy nam na regularnym druku detali wymagających wysokiej precyzji np. szablonów chirurgicznych, modeli implantoprotetycznych, drukarki o wysokiej rozdzielczości druku, są jednymi urządzeniami, które zaoferują akceptowalne rezultaty.

Zapisując się do newslettera akceptuje politykę prywatności serwisu www.tagdental.pl