32 307 40 03 info@tagdental.pl
Skaner protetyczny Imetric Iscan L1i

Skaner protetyczny

Imetric Iscan L1i

Najdokładniejszy skaner do implantów

logo imetric

Skaner protetyczny Imetric L1i

Dokładność na całym łuku

Skanowanie modelu

Skanowanie wycisku

Funkcje skanowania:

Skanowanie modeli gipsowych Skanowanie wycisków Skanowanie w artykulatorze Skanowanie Multi-Die Smart Scan (skanowanie dwóch modeli jednocześnie) Skanowanie tekstur Szwajcarska precyzja 5 mikronów

Zastosowania:

Prace pełnokonturowe Korony i podbudowy Mosty Inlay/Onlay Licówki Prace teleskopowe Projektowanie uśmiechu Protezy całkowite Protezy szkieletowe Ortodoncja Szyny nagryzowe Łączniki indywidualne / Korony przykręcane Belki i mosty przykręcane Szablony chirurgiczne

Szwajcarska precyzja

Od 2008 skanery protetyczne Imetric z oznaczeniem „I” są wykorzystywane do produkcji większości suprastruktur na Świecie. Model Iscan L1i jest najnowszym urządzeniem przeznaczonym do skanowania rozległych struktur na implantach, oferując niespotykaną dokładność pozycjonowania na poziomie 5 mikronów.

W celu zapewnienia, że dokładność IScan L1i w przypadku skanowana konstrukcji na wielu implantach, jest podobna jak maszyn do pomiaru współrzędnościowego, stosuje się specjalne metody testowania. Dla najbardziej dokładnego transferu danych, pozycje implantu są dostarczane w postaci pliku XML. Wykorzystywane są autorskie techniki kalibracyjne, nadzorowanie stanu kalibracji i nadzór temperatury podczas skanowania.

Skanery protetyczne Imetric z oznaczeniem „I” wykorzystywane są głównie przez centra produkcyjne i duże laboratoria, głównie z uwagi na wysoki koszt zakupu. Teraz ta technologia dostępna jest w przystępnej cenie dla każdego laboratorium protetycznego!

Skaner protetyczny

Rekomendowany przez ekspertów

Są dwa powody, dla których preferujemy skanery protetyczne firmy Imetric od innych urządzeń: niespotykana, wręcz przemysłowa precyzja i łatwość obsługi. Zwłaszcza w kombinacji z programem EXOCAD.

Sören Hohlbein

Dyrektor zarządzający, millhouse

W sierpniu 2013 r. zintegrowaliśmy skaner protetyczny firmy Imetric w naszym laboratorium i w końcu osiągnęliśmy niezmiennie wysoką dokładność, potrzebną do produkcji rozległych struktur implantologicznych.

David Leeson

Dyrektor ds. technicznych, Glidewell Laboratories

imetric scanner accuracy

Rzetelne skanowanie 3D

Podstawowym zadaniem skanera, jest cyfryzacja modeli oraz wycisków. Poprawne wykonanie tego zadania jest podstawą wykonania każdej pracy w technologii CAD/CAM, dlatego tak ważne jest dokładne odwzorowanie rzeczywistej sytuacji. Im wyższa precyzja skanu, tym większa pewność, że nasza praca będzie pasować w ustach pacjenta.

Skanery Imetric wykorzystują własne, zaawansowane metody pomiaru zapożyczone z metrologii przemysłowej, celem uzyskania najwyższej możliwej precyzji. Dzięki swym unikanym możliwościom, zyskały miano najdokładniejszych na rynku, znajdując uznanie wśród najlepszych laboratoriów protetycznych i centrów frezowania na Świecie.

Imetric gwarantuje dokładność skanowania poniżej 15 mikronów (5 mikronów dla modelu L1i). Jest to precyzja określona dla prac o zasięgu całego łuku - w przeciwieństwie do powszechnie stosowanej normy ISO 12836, określającej precyzję na odcinku 3 punktów.

Skanery L1 oraz L1m mogą być zaktualizowane do wersji L1i.

Zoptymalizowany czas skanowania

Nowe skanery Imetric zostały opracowywane pod kątem szybkości i dokładności. Proces skanowania został całkowicie przeprojektowany, a nowy sprzęt i kontroler nie powodują opóźnień w procesie skanowania. Dzięki regularnym aktualizacjom oprogramowania, zawsze będziesz mieć najnowszą i najdoskonalszą technologię. Szybsze skanowanie, lepsza jakość skanowania, większa użyteczność… wyższa dokładność? Każdego dnia przesuwamy granice!

Skanowanie modelu

Skanowanie wycisku

Zaskakująca jakość skanowania

Skanery Imetric serii L1, jako pierwsze urządzenia tej klasy, wykorzystują przemysłowe projektory, zaprojektowane specjalnie dla Imetric, z uwzględnieniem wymagań protetyki dentystycznej. W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych projektorów tzw. konsumenckich, te stosowane w skanerach serii L1, odznaczają się znacznie większą mocą, umożliwiając tym samym pozyskiwanie lepszej jakości danych w krótszym czasie.

Imetric Iscan seria L1

Rozdzielczość skanowania - Imetric L1
Jakość skanowania - Imetric L1

Konkurencyjny skaner

Rozdzielczość skanowania - konkurencyjny skaner
Jakość skanowania - konkurencyjny skaner
Imetric Impression Holder

Bogate wyposażenie

Ofertę skanerów Imetric uzupełnia bogate wyposażenie akcesoriów dodatkowych, które ułatwiają Ci codzienną pracę. Na wyposażeniu skanerów serii L1, znajdziesz m.in.

  • uchwyty na modele,
  • zwierak,
  • smart plate (pozalająca skanować dwa modele jednocześnie),
  • płytę pod artykulator,
  • uchwyt na wyciski,
  • kalibratory pozwalające na jednoznaczne przeniesienie pozycji z artykulatora do programu CAD.

Niezawodny i trwały

Zastosowanie autorskich metod pomiaru, pozawala uzyskiwać wysoką dokładność skanowania niezależnie od stanu technicznego urządzenia. Oznacza to, że zużycie mechaniczne skanera, jego wiek, warunki w jakich pracuje nie wpływają na dokładność skanowania. Nawet po 10 latach pracy w ciężkich warunkach, skaner będzie skanował jak nowy!

Otwarty i kompatybilny

Skanery serii L1 są całkowicie otwartymi urządzeniami umożliwiającymi pracę z wieloma systemami CAD, w tym exocad (pełne wsparcie „exocad workflow”), 3Shape, Dental Wings, DentCAD.

Skanery generuja pliki w otwartych formatach: STL, OBJ color, PLY color, WRZ color (integracja z Digistell) i XML (pozycja implantów).

exocad dental cad
exocad belka retencyjna
exocad projektowanie uśmiechu
exocad belka retencyjna 2
exocad przekroj 2d
exocad implant planning
exocad prace pełnokonturowe
exocad wirtualny artykulator
exocad web view
exocad dental cad
exocad belka retencyjna
exocad projektowanie uśmiechu
exocad belka retencyjna 2
exocad przekroj 2d
exocad implant planning
exocad prace pełnokonturowe
exocad wirtualny artykulator
exocad web view

Rozwiązania CAD/CAM dla branży protetycznej

OFERTA:

Skanery protetyczne
Frezarki CNC
Piece do synteryzacji
Akcesoria CAD/CAM
Oprogramowanie EXOCAD
Oprogramowanie Sum3D

 

KONTAKT:

+48 32 307 40 03
info@tagdental.pl

Pracujemy
od poniedziałku do piątku
w godzinach: 9:00 – 17:00

Zapisując się do newslettera akceptuje politykę prywatności serwisu www.tagdental.pl