Trzydniowe warsztaty
Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia w pełnym protokole cyfrowym
Data
Planowana kolejna edycja w 2022 r. Wkrótce więcej szczegółów.
Godziny
śr.: 10.00-18.00
czw.: 10.00-18.00
pt.: 10.00-17.00
Cena
4 500 zł za 2 dni
+ 2 000 zł za dodatkowy trzeci dzień
-
Trzeci dzień tylko dla uczestników podstawowego szkolenia
-
Cena za całość 6 000 zł
-
Ceny brutto od osoby
Miejsce
Przychodnia Kodent
Wręczycka 44/46
42-200 Częstochowa
Rejestracja
Prowadzący
lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz
mgr Tomasz Gołąb
tech. dent. Karol Pudło
tech. dent. Jarosław Cmokowicz
tech. dent. Wiktoria Granek
Liczba miejsc
6 zespołów (lekarz-technik)
Organizator
TAG Dental
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń
Zapraszamy na kolejną edycję.
Dla kogo jest przeznaczone szkolenie
Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia
Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy i techników dentystycznych, którzy chcą przekształcić dotychczas stosowane metody planowania i rehabilitacji narządu żucia w pełni cyfrowy protokół leczenia stomatologicznego. Korzyść ze szkolenia wyciągną również osoby pracujące cyfrowo, pragnące udoskonalić swoje protokoły i uzupełnić wiedzę z zakresu zastosowania cyfrowych narzędzi.
Czemu będzie poświęcone?
Podczas interdyscyplinarnych warsztatów pokażemy Państwu jak wykorzystać dotychczas zgromadzoną wiedzę o okluzji, rehabilitacji stawu skroniowo żuchwowego, rejestracji zwarcia, artykulacji w cyfrowym świecie nowoczesnej stomatologii. Praktyczne wskazówki i techniki, poparte wieloletnim doświadczeniem prowadzących, umożliwią planowanie i kompleksowe leczenie pacjentów przy wykorzystaniu cyfrowych technologii.
Przedstawiony cyfrowy protokół uporządkuje zdobytą wiedzę, pokaże jak planować leczenie i jakie stosować techniki, by osiągać w pełni przewidywalne rezultaty. Cyfrowe technologie pozwolą nie tylko osiągać rezultaty zgodne z zaakceptowanym przez pacjenta planem, ale pomogą również skrócić czas leczenia.
Warsztaty odbywają się w oparciu o technologie planowania i projektowania protetyki dostępne w oprogramowaniu exocad.
Zajęcia praktyczne z projektowania prowadzone będą w oparciu o przypadki kliniczne zaprezentowane podczas szkolenia.
Oprogramowanie exocad
To cyfrowe narzędzie dla laboratoriów i klinik. Projektowanie, planowanie leczenia implantologicznego, ortodoncja, komunikacja, skanowanie i produkcja – kompleksowe rozwiązanie dla stomatologii.
Program szkolenia
Ocena kliniczna pacjenta i dobór właściwego protokołu postępowania, w zależności od zastanej sytuacji SSŻ:
• normalna relacja
• dysfunkcja
• parafunkcja
Cyfryzacja pacjenta, czyli przeniesienie wszystkich potrzebnych informacji do oprogramowania EXOCAD.
Skanowanie wewnątrzustne. Przygotowanie pacjenta do skanów wewnątrzusntych, omówienie możliwości i zasad działania skanerów wewnątrzustnych. Na co zwracać uwagę by poprawnie skanować pacjentów. Wykorzystanie skanera Medit i700 do przeniesienia wielu relacji zwarciowych.
Fotografia stomatologiczna.
Warsztat fotograficzny w oparciu o protokół cyfrowego projektowania uśmiechu w oprogramowaniu exocad.
Przeniesienie rzeczywistego położenia szczęki względem SSŻ do oprogramowania exocad. Omówienie możliwości wykorzystania łuków twarzowych / analizatorów zębowo-twarzowych / plików DICOM w cyfrowym protokole.
Wskazanie alternatywnych metod pozycjonowania pacjenta w wirtualnym artykulatorze w oprogramowaniu exocad.
Cyfrowe planowanie leczenia od projektu uśmiechu do funkcjonalnego mock-up’u. Warsztat komputerowy z projektowania w oprogramowaniu exocad, w oparciu o przypadek kliniczny zaprezentowany podczas szkolenia:
• Cyfrowy projekt uśmiechu, przygotowanie nakładki typu shell i/lub modelu waxup
• Projekt szyny nagryzowej z zastosowaniem wirtualnego artykulatora
• Projekt pracy protetycznej na podstawie relacji zarejestrowanej po deprogramacji szyną nagryzową.
Wydruk 3D szyny nagryzowej oraz uzupełnienia protetycznego przy wykorzystaniu drukarek 3D.
Omówienie technicznych aspektów druku 3D, dostępnych materiałów i możliwych zastosowań. Porównanie drukarek różnych producentów.
Oddanie wydrukowanych szyn i nakładek typu shell.
Prowadzący
Lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz
Lekarz stomatolog specjalizujący się od ukończenia studiów w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdycyplinarnym.
Od 1999 roku związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent Elekt EACD na lata 2012-2013. Praktyk i ceniony wykładowca, m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Dentsply Polska.
Od 2014 roku, na wniosek Prof. Jana Dobrogowskiego założył Sekcję Bólu Jamy Ustnej i Twarzy Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, której głównym celem jest integracja środowiska stomatologicznego i lekarskiego w dziedzinie zaburzeń czynnościowych narządu żucia, w tym szczególnie bólu jamy ustnej i twarzy, bruksizmu, okluzji oraz schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego.
Na rynku szkoleniowym działa od 1999 roku, najpierw jako asystent w Katedrze i Zakładzie Protetyki Stomatologicznej w Zabrzu, następnie jako wykładowca stworzonego przez siebie autorskiego programu szkolenia podyplomowego z okluzji i zaburzeń czynnościowych narządu żucia.
Mgr Tomasz Gołąb
Właściciel firmy TAG Dental, zajmującej się wdrażaniem cyfrowych technologii w laboratoriach i gabinetach stomatologicznych. Autoryzowany przedstawiciel i certyfikowany trener, m.in. exocad/exoplan, Medit, Phrozen3D, WorkNC CAM.
Z branżą stomatologiczną związany od 2011 roku. Prowadząc jedno z pierwszych polskich centrów frezowania, zdobył szeroką wiedzę o technologiach CAD/CAM i procesach wytwarzania uzupełnień protetycznych w cyfrowych protokołach, ze szczególnym uwzględnieniem prac implantoprotetycznych.
Zwolennik otwartych systemów CAD/CAM. Uważa, że technologia nie powinna definiować protokołów stomatologicznych, a je wspomagać.
Ukończył wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze.
Tech. dent. Karol Pudło
Technik dentystyczny, inżynier materiałoznawstwa dentystycznego. Od 10 lat prowadzi laboratorium protetyczne SmileLab specjalizujące się w implantoprotetyce i protetyce estetycznej.
Do tworzenia swoich pracach wykorzystuje najnowsze cyfrowe rozwiązania technologiczne w branży stomatologicznej. Od początku kariery zawodowej praktykuje klinicznie, dzięki czemu tworzy unikatowy system współpracy i komunikacji lekarz-technik. Ciągle rozwija swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach w Polsce i całej Europie.
Oprócz prowadzenia laboratorium, szkoli lekarzy i techników dentystycznych, m.in. na Curriculum Implantologii Duda Clinic College.
Tech. dent. Jarosław Cmokowicz
Exocad Expert z wyboru!
Od 8 lat zawodowo związany z cyfrowymi technologiami. Doświadczenie zdobywał pracując w renomowanych laboratoriach i centrach frezowania, gdzie zajmował się wykonywaniem rozległych projektów implantologicznych w technologii CAD/CAM.
Na co dzień wykonuje prace protetyczne w pełnym protokole cyfrowym, wykorzystującym m.in. cyfrowy projekt uśmiechu, nawigację chirurgiczną, natychmiastowe obciążenia z uwzględnieniem wirtualnej artykulacji.
Posiada rozległą wiedzę na temat systemów CAD/CAM, zarówno od strony projektowej, jak i wytwarzania, a przede wszystkim posiada bogate doświadczenie w ich wykorzystaniu w codziennej pracy laboratorium.
Tech. dent. Wiktoria Granek
Od 6 lat związana z branżą. Absolwentka kierunku Technik dentystyczny Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu. Z pasją podchodzi do udoskonaleń technologii cyfrowych z zakresu Protetyki Stomatologicznej. Poszerzając swoje horyzonty ukończyła Psychologię w Biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.
Pracownik Działu Wsparcia TAG Dental. Współprowadzi szkolenia dla Stomatologów i Techników dentystycznych z zakresu obsługi oprogramowania exocad, MeditLink oraz skanerów i drukarek 3D. Dąży do rozszerzenia najnowszych rozwiązań technologicznych w stomatologii.
Od początku swojej ścieżki zawodowej pracowała na stanowiskach obsługujących systemy CAD/CAM oraz ceramiki, nieustannie rozwijając swoją wiedzę i umiejętności w technologii cyfrowej stomatologii.