Zaznacz stronę

Trzydniowe warsztaty

Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia w pełnym protokole cyfrowym

Data

Planowana kolejna edycja  w 2022 r. Wkrótce więcej szczegółów.

Godziny
śr.: 10.00-18.00
czw.: 10.00-18.00
pt.: 10.00-17.00

Cena

4 500 zł za 2 dni
+ 2 000 zł za dodatkowy trzeci dzień

  • Trzeci dzień tylko dla uczestników podstawowego szkolenia
  • Cena za całość 6 000 zł
  • Ceny brutto od osoby

Miejsce

Przychodnia Kodent
Wręczycka 44/46
42-200 Częstochowa

Prowadzący

lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz
mgr Tomasz Gołąb
tech. dent. Karol Pudło
tech. dent. Jarosław Cmokowicz
tech. dent. Wiktoria Granek

Liczba miejsc

6 zespołów (lekarz-technik)

Organizator

TAG Dental

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Zapraszamy na kolejną edycję.

Dla kogo jest przeznaczone szkolenie

Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia

Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy i techników dentystycznych, którzy chcą przekształcić dotychczas stosowane metody planowania i rehabilitacji narządu żucia w pełni cyfrowy protokół leczenia stomatologicznego. Korzyść ze szkolenia wyciągną również osoby pracujące cyfrowo, pragnące udoskonalić swoje protokoły i uzupełnić wiedzę z zakresu zastosowania cyfrowych narzędzi.

Czemu będzie poświęcone?

Podczas interdyscyplinarnych warsztatów pokażemy Państwu jak wykorzystać dotychczas zgromadzoną wiedzę o okluzji, rehabilitacji stawu skroniowo żuchwowego, rejestracji zwarcia, artykulacji w cyfrowym świecie nowoczesnej stomatologii. Praktyczne wskazówki i techniki, poparte wieloletnim doświadczeniem prowadzących, umożliwią planowanie i kompleksowe leczenie pacjentów przy wykorzystaniu cyfrowych technologii.

Przedstawiony cyfrowy protokół uporządkuje zdobytą wiedzę, pokaże jak planować leczenie i jakie stosować techniki, by osiągać w pełni przewidywalne rezultaty. Cyfrowe technologie pozwolą nie tylko osiągać rezultaty zgodne z zaakceptowanym przez pacjenta planem, ale pomogą również skrócić czas leczenia.

Warsztaty odbywają się w oparciu o technologie planowania i projektowania protetyki dostępne w oprogramowaniu exocad.

Zajęcia praktyczne z projektowania prowadzone będą w oparciu o przypadki kliniczne zaprezentowane podczas szkolenia.

Oprogramowanie exocad

To cyfrowe narzędzie dla laboratoriów i klinik. Projektowanie, planowanie leczenia implantologicznego, ortodoncja, komunikacja, skanowanie i produkcja – kompleksowe rozwiązanie dla stomatologii.

Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia

Program szkolenia

Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia

Ocena kliniczna pacjenta i dobór właściwego protokołu postępowania, w zależności od zastanej sytuacji SSŻ:

• normalna relacja
• dysfunkcja
• parafunkcja

Cyfryzacja pacjenta, czyli przeniesienie wszystkich potrzebnych informacji do oprogramowania EXOCAD.

Skanowanie wewnątrzustne. Przygotowanie pacjenta do skanów wewnątrzusntych, omówienie możliwości i zasad działania skanerów wewnątrzustnych. Na co zwracać uwagę by poprawnie skanować pacjentów. Wykorzystanie skanera Medit i700 do przeniesienia wielu relacji zwarciowych.

rehabilitacja narządu żucia
rehabilitacja narządu żucia

Fotografia stomatologiczna.

Warsztat fotograficzny w oparciu o protokół cyfrowego projektowania uśmiechu w oprogramowaniu exocad.

rehabilitacja narządu żucia
rehabilitacja narządu żucia
Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia

Przeniesienie rzeczywistego położenia szczęki względem SSŻ do oprogramowania exocad. Omówienie możliwości wykorzystania łuków twarzowych / analizatorów zębowo-twarzowych / plików DICOM w cyfrowym protokole.

Wskazanie alternatywnych metod pozycjonowania pacjenta w wirtualnym artykulatorze w oprogramowaniu exocad.

Smile Creator
DentalCad

Cyfrowe planowanie leczenia od projektu uśmiechu do funkcjonalnego mock-up’u. Warsztat komputerowy z projektowania w oprogramowaniu exocad, w oparciu o przypadek kliniczny zaprezentowany podczas szkolenia:

• Cyfrowy projekt uśmiechu, przygotowanie nakładki typu shell i/lub modelu waxup
• Projekt szyny nagryzowej z zastosowaniem wirtualnego artykulatora
• Projekt pracy protetycznej na podstawie relacji zarejestrowanej po deprogramacji szyną nagryzową.

Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia

Wydruk 3D szyny nagryzowej oraz uzupełnienia protetycznego przy wykorzystaniu drukarek 3D.

Omówienie technicznych aspektów druku 3D, dostępnych materiałów i możliwych zastosowań. Porównanie drukarek różnych producentów.

Oddanie wydrukowanych szyn i nakładek typu shell.

Drukarki 3D

Prowadzący

Lekarz stomatolog, wykładowca, lider, prowadzący i opiekun klubu dyskusyjnego wg filozofii Spear Education. Lekarz stomatolog specjalizujący się od ukończenia studiów w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdycyplinarnym. Od 1999 roku związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent Elekt EACD na lata 2012-2013. Praktyk i ceniony wykładowca m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Dentsply Polska…

Lek. dent. Błażej Szczerbaniewicz

Lekarz stomatolog specjalizujący się od ukończenia studiów w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdycyplinarnym.

Od 1999 roku związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent Elekt EACD na lata 2012-2013. Praktyk i ceniony wykładowca, m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Dentsply Polska.

Od 2014 roku, na wniosek Prof. Jana Dobrogowskiego założył Sekcję Bólu Jamy Ustnej i Twarzy Polskiego Towarzystwa Badania Bólu, której głównym celem jest integracja środowiska stomatologicznego i lekarskiego w dziedzinie zaburzeń czynnościowych narządu żucia, w tym szczególnie bólu jamy ustnej i twarzy, bruksizmu, okluzji oraz schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego.

Na rynku szkoleniowym działa od 1999 roku, najpierw jako asystent w Katedrze i Zakładzie Protetyki Stomatologicznej w Zabrzu, następnie jako wykładowca stworzonego przez siebie autorskiego programu szkolenia podyplomowego z okluzji i zaburzeń czynnościowych narządu żucia.

Lekarz stomatolog, wykładowca, lider, prowadzący i opiekun klubu dyskusyjnego wg filozofii Spear Education. Lekarz stomatolog specjalizujący się od ukończenia studiów w zaburzeniach czynnościowych narządu żucia i leczeniu interdycyplinarnym. Od 1999 roku związany z European Academy of Craniomandibular Disorders (EACD) i American Academy of Orofacial Pain (AAOP). Prezydent Elekt EACD na lata 2012-2013. Praktyk i ceniony wykładowca m.in. Wydawnictwa Kwintesencja, Dentsply Polska…

Mgr Tomasz Gołąb

Właściciel firmy TAG Dental, zajmującej się wdrażaniem cyfrowych technologii w laboratoriach i gabinetach stomatologicznych. Autoryzowany przedstawiciel i certyfikowany trener, m.in. exocad/exoplan, Medit, Phrozen3D, WorkNC CAM.

Z branżą stomatologiczną związany od 2011 roku. Prowadząc jedno z pierwszych polskich centrów frezowania, zdobył szeroką wiedzę o technologiach CAD/CAM i procesach wytwarzania uzupełnień protetycznych w cyfrowych protokołach, ze szczególnym uwzględnieniem prac implantoprotetycznych.

Zwolennik otwartych systemów CAD/CAM. Uważa, że technologia nie powinna definiować protokołów stomatologicznych, a je wspomagać.

Ukończył wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze.

Karol Pudło

Tech. dent. Karol Pudło

Technik dentystyczny, inżynier materiałoznawstwa dentystycznego. Od 10 lat prowadzi laboratorium protetyczne SmileLab specjalizujące się w implantoprotetyce i protetyce estetycznej.

Do tworzenia swoich pracach wykorzystuje najnowsze cyfrowe rozwiązania technologiczne w branży stomatologicznej. Od początku kariery zawodowej praktykuje klinicznie, dzięki czemu tworzy unikatowy system współpracy i komunikacji lekarz-technik. Ciągle rozwija swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w kursach w Polsce i całej Europie.

Oprócz prowadzenia laboratorium, szkoli lekarzy i techników dentystycznych, m.in. na Curriculum Implantologii Duda Clinic College.

Jarek Cmokowicz

Tech. dent. Jarosław Cmokowicz

Exocad Expert z wyboru!

Od 8 lat zawodowo związany z cyfrowymi technologiami. Doświadczenie zdobywał pracując w renomowanych laboratoriach i centrach frezowania, gdzie zajmował się wykonywaniem rozległych projektów implantologicznych w technologii CAD/CAM.

Na co dzień wykonuje prace protetyczne w pełnym protokole cyfrowym, wykorzystującym m.in. cyfrowy projekt uśmiechu, nawigację chirurgiczną, natychmiastowe obciążenia z uwzględnieniem wirtualnej artykulacji.

Posiada rozległą wiedzę na temat systemów CAD/CAM, zarówno od strony projektowej, jak i wytwarzania, a przede wszystkim posiada bogate doświadczenie w ich wykorzystaniu w codziennej pracy laboratorium.

Wiktoria Granek

Tech. dent. Wiktoria Granek

Od 6 lat związana z branżą. Absolwentka kierunku Technik dentystyczny Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu. Z pasją podchodzi do udoskonaleń technologii cyfrowych z zakresu Protetyki Stomatologicznej. Poszerzając swoje horyzonty ukończyła Psychologię w Biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.

Pracownik Działu Wsparcia TAG Dental. Współprowadzi szkolenia dla Stomatologów i Techników dentystycznych z zakresu obsługi oprogramowania exocad, MeditLink oraz skanerów i drukarek 3D. Dąży do rozszerzenia najnowszych rozwiązań technologicznych w stomatologii.

Od początku swojej ścieżki zawodowej pracowała na stanowiskach obsługujących systemy CAD/CAM oraz ceramiki, nieustannie rozwijając swoją wiedzę i umiejętności w technologii cyfrowej stomatologii.

Nasze certyfikaty

Relacje ze szkolenia Kompleksowa rehabilitacja narządu żucia