Kursy dla lekarzy i techników

Szkolenia w TAG Dental

Prowadzone przez Certyfikowanych Trenerów

Zapisz się na najbliższy termin

Licowanie i charakteryzacja pełnokonturowego cyrkonu w odcinku przednim

exocad Basic — więcej niż myślisz

exocad Basic — Implanty

exocad Advanced — Szyny i wirtualny artykulator

exocad Advanced — Cyfrowy wax’up

exocad & exoplan Magic — Planowanie i nawigacja implantologiczna

Medit Academy — Skanowanie wewnątrzustne

Medit Academy — Zaawansowane wykorzystanie skanera wewnątrzustnego

Medit Academy — Digital Dental Education, Moduł I
Medit Academy — Digital Dental Education, Moduł II
Medit Academy — Implantoprotetyka, Moduł I
Medit Academy — Okluzja i planowanie leczenia – Część I
Medit Academy — Okluzja i planowanie leczenia – Część II
Medit Academy — Wax-up diagnostyczny
Medit Academy — Gospodarowanie tkankami miękkimi
Medit Academy — Implantacja natychmiastowa. Jak ukształtować profil wyłaniania i wykonać indywidualną śrubę gojącą w 5 minut?
Medit Academy — Planowanie leczenia implantoprotetycznego
Szkolenie z druku 3D

Medit Academy — Planowanie leczenia implantoprotetycznego

Szkolenie z lek. stom. Michałem i Tomaszem Sypień

To szkolenie otrzymasz bezpłatnie przy zakupie skanera wewnątrzustnego Medit i700 lub Medit i600. Sprawdź szczegóły promocji >

Termin 

Nowy termin w 2023 r.

Godziny
9.00-17.30

Cena od osoby
3 300 zł brutto

 

Szkolenie jest organizowane we współpracy z Meritum Center.

BACKWARD PLANNING W IMPLANTOLOGII, CZYLI JAK ZACZĄĆ OD KOŃCA PRAKTYCZNY KURS CHIRURGICZNO-PROTETYCZNY

Autorski kurs zaprojektowany zarówno dla lekarzy stomatologów ogólnie praktykujących i zajmujących się implantologią oraz implantoprotetyką, jak i specjalistów chcących poszerzyć horyzonty swojej wiedzy na temat leczenia implantoprotetycznego, w oparciu o najnowsze schematy.

Podczas tego dwudniowego kursu skupimy się zarówno na dokładnym omówieniu proponowanego planu leczenia implantologicznego, pozycjonowaniu implantów w zależności od wybranej metody rekonstrukcji, jak i na dynamice procesu osteointegracji implantu w oparciu o anatomię, biologię kości oraz czynniki zależne od pacjenta. Podkreślona zostanie istotność stabilności tkanek miękkich dla efektu leczenia – ćwiczenia na modelach zwierzęcych.

Przedstawimy techniki chirurgiczne i procedury, które razem z odpowiednim doborem instrumentarium podnoszą przewidywalność sukcesu leczenia. Dowiesz się jak przeprowadzać leczenie implantologiczne w sposób prosty i bezpieczny, zaplanowany pod kątem przyszłej odbudowy protetycznej, zarówno rozległych rekonstrukcji jak i pojedynczych braków zębowych w oparciu o prosty szablon, nie wymagający zaawansowanych technik i kosztowych procedur.

Podejście chirurgiczne bywa często rozbieżne od potrzeb protetycznych w przypadku implantologii – temat ten zostanie omówiony z obu perspektyw rozpatrując implantologię, jako element leczenia protetycznego. Dla lekarzy nie stosujących samodzielnie implantów zębowych to doskonała okazja na poznanie procedur i wymagań chirurgicznych oraz protetycznych, które ułatwią pracę w zespole.

Wymagane ogólne doświadczenie protetyczne: protezy całkowite, częściowe, korony, mosty. Nie wymagane samodzielne implantowanie.

Harmonogram

9.00 – Powitanie
9.10 – 10.45 – Wykład
11.00 – 11.15 – Przerwa kawowa
11.15 – 13.00 – Wykład
13.00 – 14.00 – Lunch
14.00 – 15.30 – Wykład
15.30 – 16.00 – Przerwa
16.00 – 19.00 – Wykład. Dyskusja, pytania.
20.00 – Impreza – kolacja

 

dr Tomasz Sypień

 

Lek. Med. Lek. Stom., Implantolog, KOIS Center Mentor

Lekarz Stomatolog, Lekarz Medycyny.
Certyfikowany Implantolog z tytułem Diplomate DGOI, ICOI, PSI
Uzyskał tytuł Mentora prestiżowej podyplomowej Szkoły Stomatologii KOIS Center w Seattle USA.

Uczestnik szkoleń w kraju i za granicą. MPI -IPP Graduate. Steigmann Curriculum Graduate. Absolwent kursów Digital Smile Design z zakresu cyfrowego projektowania uśmiechu. DSD Residency Madrid – by Christian Coachman. Absolwent Curriculum Implantologii – BICON Istitute Boston. Ukończył Program Implantoprotetyczny odbywający się w Mediterranean Prosthodontic Institute – MPI (Hiszpania Rojas) oraz na University of North Carolina (USA). Jest to III stopniowy zaawansowany kurs protetyki implantologicznej na Mediterranean Prosthodontic Institute w Castellon w Hiszpanii którego dyrektorem jest dr Fernando Rojas Vizcaya. Absolwent Curriculum implantologicznego dr Mariusa Steigmanna z Heidelbergu. W 2008 r ukończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie uzyskując europejski tytuł Implantologa (program specjalizacji zawodowej objęty systemem akredytacji ECTS (European Credit Transfer System)).

Założyciel i współwłaściciel Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień w Bielsku-Białej.

Pasjonat medycyny. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalizuje się w: Rekonstrukcji Zgryzu, Implantologii, Stomatologii Estetycznej, Protetyce i Implantoprotetyce, Endodoncji mikroskopowej, Diagnostyce Czynnościowa Narządu Żucia i Leczeniu Zaburzeń Okluzyjnych.

Student Hürzeler/Zuhr Dental Education Institute w Monachium.
Członek Aktywny Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej
Autor i współautor prac naukowych z dziedziny stomatologii – implantoprotetyki.

W praktyce chcąc szerzyć zdobytą wiedzę prowadzi centrum szkoleniowe dla lekarzy z zakresu implantologii, implantoprotetyki i okluzji.

W wolnym czasie pasjonat muzyki wszelakiej. Podróżnik. Fotograf.

 

dr Michał Sypień

 

Lek. Stom.,Implantolog, KOIS Center Mentor

Lekarz Stomatolog.
Mentor w prestiżowej podyplomowej Szkole Stomatologii KOIS Center w Seattle USA.

Założyciel oraz współwłaściciel Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Sypień w Bielsku-Białej , Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej.

Stomatologia estetyczna jest dla niego pasją , poprzez kompleksowe plany leczenia realizuje się w codziennej pracy stomatologa oraz implantologa jako międzynarodowy Ekspert implantologii Diplomate DGOI, ICOI, PSI.

Specjalizuje się w kompleksowym podejściu do leczenia stomatologicznego swoich pacjentów, implantologii , implantoprotetyce.

Ukończył Mastreclass Hurzeller/Zhur w Monachium , jak i Steigmann Curriculum w Heidelbergu. Absolwent Curriculum Implantologii – BICON Istitute Boston. Ukończył Program Implantoprotetyczny odbywający się w Mediterranean Prosthodontic Institute – MPI (Hiszpania Rojas) oraz na University of North Carolina (USA). Jest to III stopniowy zaawansowany kurs protetyki implantologicznej na Mediterranean Prosthodontic Institute w Castellon w Hiszpanii którego dyrektorem jest dr Fernando Rojas Vizcaya. W 2008 r ukończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie uzyskując europejski tytuł Implantologa (program specjalizacji zawodowej objęty systemem akredytacji ECTS (European Credit Transfer System)).

Aktywny członek PASE , członek ESCD , PSI.

Swoją pasje do stomatologii i fotografii łączy poprzez wykorzystywanie komputerowego projektowania uśmiechu DSD ( Digital Smile Design). Jest autorem prac poglądowych z dziedziny chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz protetyki stomatologicznej.

Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem oraz chcący dzielić się zdobytą wiedzą prowadzi szkolenia we własnym centrum szkoleniowym z zakresu implantologii , implantoprotetyki oraz okluzji dla innych lekarzy chcących poszerzać swoje wiadomości.

Zapisz się na szkolenie

tel. 32 307 40 03
szkolenia@tagdental.pl

Miejsce szkolenia

ul. Piastowska 67
43-300 Bielsko-Biała, Śląskie

Sprawdź na Mapach Google >