Zaznacz stronę

CORiTEC 350i PRO / CORiTEC 350 loader PRO – nowa seria PRO

22 maj, 2018 | FREZARKI

Strona główna » Wytwarzanie » FREZARKI » CORiTEC 350i PRO / CORiTEC 350 loader PRO – nowa seria PRO

CORiTEC 350i PRO / CORiTEC 350 loader PRO – nowa seria PRO

22 maj, 2018

CORiTEC 350i PRO / CORiTEC 350 loader PRO – nowa seria PRO

Niemiecki producent frezarek stomatologicznych, firma imes-icore GmbH zaprezentował nowe urządzenia wyposażone w rozwiązania znane dotychczas z precyzyjnych maszyn przemysłowych. Seria PRO to wzmocnione, dokładniejsze i szybsze wersje dwóch najpopularniejszych modeli: CORiTEC 350i PRO oraz CORiTEC 350i loader PRO.

coritec 350i loader pro

Urządzenia CORiTEC 350i to uniwersalne frezarki dentystyczne przeznaczone do frezowanie każdego rodzaju materiału i każdej pracy. Kompaktowa i sprawdzona konstrukcja sprawiła, że na całym Świecie cieszą się uznaniem, a znane są z olbrzymich możliwości i niezawodności. W połączeniu z w pełni otwartym oprogramowaniem CAM, potrafią wyciąć każdy rodzaj pracy możliwy do wycięcia w stomatologii, przy zastosowaniu frezowania w 5 osiach.

Zmiany zachodzące w branży stomatologicznej, w szczególności cyfryzacja produkcji, skracanie czasu wykonania pracy protetycznej, redukcja kosztów wytworzenia sprawiają, że wymagania użytkowników CAD/CAM są coraz większe. Dzisiejsze laboratoria i gabinety poszukują rozwiązań wydajnych, precyzyjnych i relatywnie tanich.

coritec 350i pro

Chęć zachowania całego cyklu produkcji u siebie, przy zachowaniu jakości znanej z centrów frezowania, szczególnie w przypadku prac implantoprotetycznych, wymaga inwestycji w przemysłowe rozwiązania. Naturalnie dla większości firm, inwestycje tego typu są nieosiągalne lub pozbawione sensu.

Nowe maszyny imes-icore serii PRO stanowią odpowiedź na zapotrzebowanie płynące z rynku, czyli szybką, bardzo precyzyjną frezarką o niewielkich rozmiarach. CORiTEC 350i PRO oraz CORiTEC 350i loader PRO wyposażone zostały w nowe rozwiązania zapewniające im lepsze parametry frezowania, w szczególności zwiększoną dynamikę pracy wszystkich osi, zwiększoną dokładność, powtarzalność i żywotność.

Monolityczny korpus

monolityczny korpusPo raz pierwszy we frezarkach stomatologicznych zastosowano korpus z polimerobetonu. Monolityczny, odlany w jednym kawału, zapewnia wyjątkową sztywność, znakomite pochłanianie drgań oraz bezwładność cieplną, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo odporna na zmiany temperatury podczas pracy urządzenia. Dodatkowo by kompensować odkształcenia wynikające ze zmiany temperatury, urządzenia serii PRO (podobnie jak standardowe CORiTEC 350i) wyposażone są, jak jedne z nielicznych, w System ATC (automatyczna kompensacja temperatury).

absolutny system pomiaruAbsolutny system pomiaru

Wszystkie osie urządzenia zostały wyposażone w absolutny system pomiaru o rozdzielczości 0,15 mikrometra (czyli 0,00015 mm)!  Dzięki zastosowaniu nowego systemu pomiaru urządzenia zawsze precyzyjnie określa swoje położenie, co ma olbrzymie znacznie w przypadku frezowania symultanicznego w 5 osiach, jak również w przypadku frezowania rozległych struktur z poziomu implantu w twardych materiałach (chromokobalt i tytan).

Wzmocnione napędy

servomotory

Moc silników napędzających osie frezarek została zwiększona dwukrotnie, co pozwoliło skrócić całkowity czas obróbki nawet o 20%. Różnica wynika ze specyfiki procesu obróbki skrawaniem, gdzie prędkość skrawania uzależniona jest od materiału i stosowanych narzędzi, nie od „szybkości” maszyny. Mocne i dynamiczne napędy, pozwalają znacząco skrócić ruchy nieskrawające np. dojazdy narzędzia do materiału, przejazdy nad materiałem, wymianę narzędzi itd. Przyspieszanie ruchów skrawających celem skrócenia czasu frezowania jest możliwe, jednak równoznaczne z szybszym zużyciem narzędzi (mniej punktów na narzędzie).

system zero-point-clampingSystem Zero-Point-Clamping

Rozwiązanie dostępne w standardowych urządzeniach CORiTEC 350i jako opcjonalne, w maszynach serii PRO zostało zaimplementowane jako standardowe. System Zero-Point-Clamping umożliwia wymianę nie materiału w uchwycie (również możliwe) a wymianę całych uchwytów z materiałem, dzięki czemu użytkownik ma możliwość zatrzymania frezowania czasochłonnej pracy, wyfrezowania jednego punktu cyrkonowego, a następnie powrót do przerwanej pracy. System umożliwia kontrolę jakości pracy przed jej wycięciem z bloczka, co może być wykorzystywane np. przy pracach implantologicznych wycinanych z metalu. System jest wykorzystywany przede wszystkim podczas frezowania łączników typu premill oraz ceramiki szklanej, gdyż zapewnia zawsze powtarzalne pozycjonowanie ramek na premille/ceramikę.

Automatyczny magazyn

coritec 350i loader - magazyn narzędziWszystkie frezarki CORiTEC 350i wyposażone są w automatyczny magazyn na 20 narzędzi, natomiast urządzenia CORiTEC 350i loader oraz CORiTEC 350i loader PRO zostały wyposażone w automatyczny magazyn bloczków z 12 pozycjami. Magazyn bloczków umożliwia nieprzerwaną pracę urządzenia, bez stałego nadzoru operatora, przez wiele godzin. Wielkość magazynu pozwoli nam zakolejkować prace nawet na kilka dni (weekend/święta), bez jakiejkolwiek ingerencji operatora.

millbox sum3dOtwarty, przemysłowy system CAM – 2 w 1

Wszystkie frezarki CORiTEC 350i sprzedajemy z oprogramowaniem Sum3D Dental z nakładką Millbox. Jest to oprogramowanie 2 w 1. Pierwszą, prostszą warstwą jest Millbox, który stanowi podstawowe narzędzie dla użytkownika. Obsługa jest intuicyjna, wymaga wybrania pracy którą chcemy frezować, wskazania materiału, a reszta dzieje się w pełni automatycznie. Drugie oprogramowanie to Sum3D Dental, czyli przemysłowe oprogramowanie CAM, dostosowane do rynku stomatologicznego. Daje nieograniczone możliwości użytkownikowi, pozwala na zastosowanie dowolnego materiału, narzędzi, uchwytów i strategii. Dzięki zastosowaniu tak zaawansowanego oprogramowania CAM możliwe jest wykorzystanie pełnych możliwości frezarek CORiTEC 350i PRO.

Już dostępne w Polsce

Pierwsze urządzenia CORiTEC 350i PRO oraz CORiTEC 350i loader PRO zostały już zainstalowane w Polsce. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ich temat i zobaczyć jak pracują w swoim naturalnym środowisku, skontaktuj się z nami.

Polecane artykuły

HOT News! iTero w naszej ofercie.

HOT News! iTero w naszej ofercie.

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma stała się oficjalnym dystrybutorem skanerów iTero. Jako jedyni w Polsce mamy w swojej ofercie całą gamę modeli, dzięki czemu nie musisz ograniczać swojego wyboru.  Początki marki iTero to branża protetyczna. Dlatego skanery...

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental i rozwijaj świat cyfrowej stomatologii.Cyfrowa stomatologia to Twoja pasja? Posiadasz doświadczenie w branży stomatologicznej?  To świetnie! W związku z rozwojem naszej firmy szukamy 3 osób, które dołączą do zespołu...

Oferta drukarek 3D Phrozen!

Oferta drukarek 3D Phrozen!

Wybierz najlepszą drukarkę 3DPhrozen jest to jedna z przodujących firm na rynku drukarek 3D. Szeroka gama modeli pozwoli Ci na wybranie idealnego sprzętu dopasowanego do sposobu pracy oraz indywidualnych potrzeb każdego gabinetu bądź pracowni. Dołącz...