Zaznacz stronę

Drukarka Sonic Mini 4K: kalibracja osi Z

4 lut, 2021

Strona główna » Wytwarzanie » DRUKARKI 3D » Drukarka Sonic Mini 4K: kalibracja osi Z

Drukarka Sonic Mini 4K: kalibracja osi Z

4 lut, 2021

Drukarka Sonic Mini 4K: kalibracja osi Z

Kalibracja osi Z jest niezbędna dla każdej drukarki 3D. Uruchom test, aby upewnić się, że platforma robocza jest zgodna z ekranem LCD. Ma to na celu zapewnienie, że modele i wydruki będą przylegać do platformy roboczej.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy kalibracji drukarki Sonic Mini 4K przy użyciu kartki A4.

Krok 1: Ustawienia

Na panelu dotykowym kliknij TOOLS (Narzędzia), a następnie kliknij Z CALIB (Kalibracja osi Z) na panelu dotykowym, aby rozpocząć proces kalibracji.

Przed kliknięciem NEXT (Dalej), wykonaj wszystkie kroki 2-4.

Krok 2: Wyjmij wanienkę

Wyjmij wanienkę z żywicą i pamiętaj, aby usunąć wszelkie przedmioty znajdujące się na platformie.

Krok 3: Załóż platformę budującą

Zamocuj pokrętło platformy roboczej do drukarki i wyrównaj je ze śrubami. Dociśnij i przykręć platformę.

Uwaga: upewnij się, że platforma budująca nie przesuwa się podczas dokręcania.

Krok 4: Poluzuj śruby

Użyj klucza imbusowego dołączonego do przybornika, aby poluzować wszystkie 4 śruby po bokach platformy roboczej w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Po poluzowaniu sprawdź dwukrotnie, czy płytka jest luźna i ruchoma.

Krok 5: Opuść platformę budującą

Pociągnij platformę w dół, aż śruby platformy zostaną całkowicie wyciągnięte.

Krok 6: Połóż kartkę papieru na wyświetlaczu LCD

Przygotuj kartkę papieru A4 (około 0,07-0,10 mm) i połóż ją płasko na ekranie LCD. Papier zostanie użyty do wypoziomowania platformy roboczej. Kliknij NEXT (Dalej) i odczekaj 1-2 minuty, aż platforma robocza ułoży się na ekran LCD.

Krok 7: Dociśnij platformę budującą

Gdy platforma wyląduje, mocno dociśnij jej boki. Pociągnij kartkę papieru, aby upewnić się, że platforma robocza dobrze ją przyciska i przylega do niej.

Krok 8: Dokręć śruby w kolejności krzyżowej

Po pomyślnym wyregulowaniu platformy roboczej dokręć wszystkie cztery śruby po bokach platformy roboczej (w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara), jednocześnie naciskając platformę drugą ręką. Śruby przykręcaj w kolejności krzyżowej, np. prawa górna, dolna lewa, lewa górna i prawa dolna.

Krok 9: Kilkukrotnie sprawdź kalibrację osi Z.

Pociągnij wszystkie cztery rogi kartki A4, aby sprawdzić intensywność nacisku. Jeśli kartka jest napięta, przejdź do następnego kroku. Jeśli tak nie jest, wykonaj ponownie test kalibracji osi Z.

Po kilku próbach, jeśli papier nadal jest luźny, przeprowadź test kalibracji osi Z bezpośrednio na wanience z żywicą. Grubość FEP wynosi około 0,14-0,15 mm.

Krok 10: Gotowe!

Kliknij DONE (Gotowe) na panelu dotykowym i poczekaj, aż platforma budująca się wycofa.

Po cofnięciu płytki wyjmij kartkę papieru.

Teraz możesz rozpocząć swoją przygodę z drukowaniem 3D!

Polecane artykuły

HOT News! iTero w naszej ofercie.

HOT News! iTero w naszej ofercie.

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma stała się oficjalnym dystrybutorem skanerów iTero. Jako jedyni w Polsce mamy w swojej ofercie całą gamę modeli, dzięki czemu nie musisz ograniczać swojego wyboru.  Początki marki iTero to branża protetyczna. Dlatego skanery...

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental i rozwijaj świat cyfrowej stomatologii.Cyfrowa stomatologia to Twoja pasja? Posiadasz doświadczenie w branży stomatologicznej?  To świetnie! W związku z rozwojem naszej firmy szukamy 3 osób, które dołączą do zespołu...

Oferta drukarek 3D Phrozen!

Oferta drukarek 3D Phrozen!

Wybierz najlepszą drukarkę 3DPhrozen jest to jedna z przodujących firm na rynku drukarek 3D. Szeroka gama modeli pozwoli Ci na wybranie idealnego sprzętu dopasowanego do sposobu pracy oraz indywidualnych potrzeb każdego gabinetu bądź pracowni. Dołącz...