Drukarka Sonic Mini 4K najlepiej współgra z żywicą Aqua Gray

22 lut, 2021

Strona główna » Wytwarzanie » DRUKARKI 3D » Drukarka Sonic Mini 4K najlepiej współgra z żywicą Aqua Gray

Drukarka Sonic Mini 4K najlepiej współgra z żywicą Aqua Gray

Sonic Mini 4K firmy Phrozen najlepiej współgra z żywicą Aqua Gray do modeli, ponieważ razem tworzą wysokiej jakości modele 3D w rozdzielczości 4K, umożliwiając perfekcyjne wydruki wszystkich skomplikowanych projektów.

Drukarka Sonic Mini 4K oferuje druk w rozdzielczości 4K przy 35 µm z dużym obszarem drukowania 6,1 ”, tworząc bardzo szczegółowe modele 3D, a wydruk jednej warstwy zajmuje tylko 2 sekundy.

Aby uzyskać wydruki o wysokiej rozdzielczości, ekspozycja każdej pojedynczej warstwy żywicy na działanie światła UV ma kluczowe znaczenie. W tym celu musimy zachować odpowiednią równowagę między padaniem światła a czasem utwardzania. Jeśli zbyt dużo światła przenika przez żywicę, modele nie będą tak szczegółowe ani zgodne z założeniem.

Co jest takiego specjalnego w Aqua Gray 4K?

 

Na drukarce Sonic Mini 4K wydrukowano z żywicy Aqua Gray 4K, model Keanu Reevesa, aby pokazać zakres szczegółów

Żywica Aqua Gray została specjalnie zaprojektowana, aby zrównoważyć wszystkie wspomniane czynniki i drukować w wysokiej rozdzielczości na najnowszej drukarce z serii 4K – Sonic Mini 4K.

Podczas drukowania zalecamy następujące ustawienia profili żywicy. 

Pamiętaj jednak, że możesz je odpowiednio dostosować i testować, aby zobaczyć, które ustawienia będą dla Ciebie najlepsze. 

Co odróżnia Aqua Gray 4K od innych żywic?

Dzięki wysokiej rozdzielczości 4K żywica Phrozen Aqua Gray skutecznie usuwa najmniejsze linie między każdą warstwą, prezentując drobne struktury podporowe i puste otwory w dolnej części modelu

Żywica Aqua Gray niweluje teksturowane linie, tworząc gładkie modele, które są tak skomplikowane, jak to tylko możliwe, zawierając wszystkie drobne szczegóły

Dla porównania, zwykłe żywice 2K tworzą modele, które nie są tak szczegółowe i zawierają wiele teksturowanych linii

Aqua Gray jest specjalnie przeznaczona do drukarek LCD o długości fali 405 nm i drukuje z ekstremalną prędkością. Twarda i wytrzymała tekstura Aqua Gray 4K sprawia, że ​​doskonale nadaje się również do drukowania miniaturowych figurek i prototypowania produktów.

Przyjrzyjmy się fizycznym właściwościom Aqua Gray 4K:

  1. Lepkość: 150 Cps
  2. Twardość powierzchni, Shore D: 77 Shore D
  3. Wytrzymałość na rozciąganie (zerwanie): 2 Mpa
  • Lepkość: odnosi się do tego, jak gruba i lepka jest żywica. Im niższa jednostka Cps, tym mniej lepka będzie żywica.
  • Twardość powierzchni: odnosi się do wytrzymałości modeli po wydrukowaniu. Im wyższa wartość, tym trwalszy będzie model.
  • Wytrzymałość na rozciąganie: jest używana w odniesieniu do siły potrzebnej do złamania modelu. Im wyższa wartość, tym mniej kruche będą modele.

Phrozen Aqua Gray kontra inne żywice

Dzięki swoim charakterystycznym cechom żywica Aqua Gray pozwala uzyskać wysoką jakość pracy z ostrzejszymi i płynniejszymi efektami, gdy jest drukowana z Sonic Mini 4K

Jeżeli chesz poznać szczegółowe różnice poszczególnych żywic, przejdź do artykułu, w którym opisujemy kolorowe żywice firmy Phrozen do drukarek 3D >>. Wybierając żywice Phrozen, możesz udoskonalić wszystkie rodzaje swoich projektów 3D. 

Polecane artykuły

Targi Krakdent 2023

Targi Krakdent 2023

Największe targi stomatologiczne w PolsceTargi Krakdent, to międzynarodowa wystawa produktów i usług z branży stomatologicznej, podczas której odbywają się również wykłady i konferencje naukowe skierowane do profesjonalistów zawodowo związanych z...

Aktualizacja Medit Model Builder

Aktualizacja Medit Model Builder

Aktualizacja Medit Model BuilderMedit wypuścił najnowszą aktualizację Medit Model Builder, zawierającą bardzo ciekawe nowe funkcje, które ulepszają korzystanie z aplikacji! Użytkownicy mogą teraz korzystać z zalet różnych form artykulatorów. Dzięki...

Funkcja Vat cleaning – Phrozen

Funkcja Vat cleaning – Phrozen

Funkcja czyszczenia wanienkiFunkcja Vat cleaningFunkcja czyszczenia wanienki rozświetla cały wyświetlacz LCD światłem UV przez kilka sekund, tworząc cienką warstwę utwardzonej żywicy na folii FEP. Sugerujemy wykonanie tej funkcji, jeśli wydruki 3D...