Zaznacz stronę

Maski ochronne dopasowane do twarzy

1 kwi, 2020

Strona główna » Digitalizacja » BELLUS3D DENTAL PRO » Maski ochronne dopasowane do twarzy

Jak utworzyć nakładkę uszczelniającą maskę chirurgiczną za pomocą skanera twarzy Bellus3D?

Uszczelinij swoją maskę chirurgiczną dzieki zastosowaniu skanu twarzy i technologii druku 3d.

Bellus3D Face Mask Fitter to plastikowa ramka, która pomaga uszczelnić maski chirurgicze, jak i inne maski zakładane na twarz. 

Nakładkę wykonasz za pomocą skanu twarzy w Bellus3D, który dokładnie dopasuje geometrię twarzy osoby oraz za pomocą wydruku 3D.

s
Uwaga: Chociaż nakładka wyraźnie poprawia szczelność maski na twarz, nie została przetestowana pod kątem skuteczności w zapobieganiu COVID-19 i można używać jej wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Czego będziesz potrzebować?

Należy zeskanować twarz użytkownika za pomocą darmowej aplikacji Bellus3D FaceApp , która do poprawnego działania wymaga iPhone’a z kamerą TrueDepth (iPhone X, Xs, Xs Max, XR, 11, 11 Pro lub 11 Pro Max).

Aby wydrukować nakładkę w 3D, potrzebujesz drukarki 3D z materiałem takim jak filament PLA lub inny wytrzymały materiał.

Materiał ramki:
Dodatkowo należy zaopatrzyć się w kawałek materiału lub gumkę, która utrzyma nakładkę w miejscu wokół głowy. Może to być łańcuszek utworzony z cienkich gumek, jak również dowolna elastyczna tkanina lub tasiemka.

Materiał filtracyjny:
Preferowana jest maska ​​chirurgiczna. Inne materiały filtrujące mogą działać ze zmniejszoną skutecznością, jak na przykład  tkanina bawełniana.

Ile to kosztuje?

Skanowanie za pomocą urządzenia iOS i aplikacji Bellus3D FaceApp oraz eksportowanie instalatora jako pliku STL jest bezpłatne.

Natomiast wydruk 3D nakładki na maskę wymaga materiałów, takich jak plastik PLA lub innych o podobnych właściwościach wytrzymałościowych.

Skanowanie za pomocą aplikacji Bellus3D FaceApp

1. Pobierz Bellus3D FaceApp z Apple App Store

2. Stań lub siądź w stabilnym miejscu, aby móc obrócić głowę o 90° w lewo i prawo podczas skanowania. Zdejmij okulary lub cokolwiek co może zasłaniać twarz.

3. Uruchom aplikację Bellus3D FaceApp i wybierz opcję FACE (twarz).

4. Umieść telefon bezpośrednio przed twarzą w odległości, która spowoduje, że czerwony owal zmieni kolor na zielony. Gdy owal będzie zielony, możesz nacisnąć biały przycisk w dolnej części wyświetlacza telefonu, aby rozpocząć skanowanie. Przez cały czas trwania badania zachowaj neutralny wyraz twarzy (nie uśmiechaj się).

5. Aplikacja wyświetli komunikat o obrócenie głowy o 90° w lewo, a następnie powrót do środka, 90° w prawo, a następnie powrót do środka.

6. Po zakończeniu przechwytywania, FaceApp połączy różne perspektywy, tworząc model 3D. W prawym, dolnym rogu możesz nacisnąć przycisk „Mask Frame”, aby wygenerować model nakładki.

 7. Naciśnij przycisk „export” w prawym, dolnym rogu, aby wysłać plik .stl bezpośrednio na swój komputer (poprzez iCloud). Możesz również wysłać plik za pomocą e-maila, a następnie otwierając pocztę, zapisać załącznik z plikiem .stl na komputerze.

 Drukowanie nakładki

Oprogramowanie Bellus3D generuje plik modelu 3D w formacie .stl, który jest obsługiwany przez większość programów do drukowania 3D. Poniższy opis dotyczy X-Maker z Qidi Tech, drukarki 3D FDM, korzystającej z aplikacji Qidi Print Windows dołączonej do drukarki. 

Proces powinien być podobny w przypadku innych drukarek.

1. Otwórz plik STL, aby pojawił się na pulpicie drukarki.


2. Możesz opcjonalnie obrócić model o 180 stopni, aby strona z hakami była skierowana w dół. Pomaga to stworzyć gładką powierzchnię wewnętrzną, która dotyka maski. 

Naciśnij ikonę „Lay flat” w narzędziu rotacyjnym, aby upewnić się, że model pozostaje płasko na powierzchni drukowania.

3. Wybierz PLA (lub inny materiał).

Wypełnienie ustaw na 100%. Wybierz „Add Support” i zaznacz ustawienia wsparcia jak na zdjęciu poniżej.

4. Kliknij przycisk „Prepare”, aby utworzyć plik .gcode gotowy do druku i aby zapisać go na karcie pamięci USB.

5. Podłącz pamięć USB do drukarki i postępuj zgodnie z instrukcjami drukarki, aby rozpocząć drukowanie.

Korzystanie z nakładki

1. Po wydrukowaniu nakładki, usuń wszelkie dodatkowe plastikowe wsporniki i przeszlifuj powierzchnie, aby były gładkie. Pamiętaj, aby nie wyłamać haczyków używanych do przytrzymywania opaski.

2. Przygotuj elastyczną tasiemkę i przymocuj ją do nakładki. Jeśli używasz cienkich gumek, możesz przymocować je do haczyków, a następnie wykonać łańcuch, aby utworzyć opaskę, która będzie pasować do obwodu głowy.

3. Jeśli używasz maski chirurgicznej, najpierw nałóż maskę. Jeśli używasz niezabezpieczonego materiału, takiego jak skrawek tkaniny, możesz przytrzymać go w miejscu na twarzy.

4. Umieść nakładkę na masce i sprawdź w lustrze, czy pasuje do modelu w aplikacji. Jeśli maska ​​jest odpowiednio dopasowana, materiał maski powinien się poruszać podczas oddychania, a jedynie minimalna ilość powietrza powinna uciekać wokół krawędzi instalatora.

5. Zdejmując nakładkę, rób to ostrożnie, unikając kontaktu z oczami.

6. Nakładkę można używac wielokrotnie, ale należy ją zawsze dokładnie zdezynfekować, zanurzając w roztworze dezynfekującym.

Niektóre materiały drukowane w 3D mogą być porowate i trudniejsze do dezynfekcji.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji pracować z oprogramowaniem do skanowania twarzy, wypróbuj Bellus3D Dental Pro, które możesz testować przez 14 dni.

Aby otrzymać link aktywacyjny, prześlij do nas zgłoszenie. Skorzystaj już teraz!

* Bellus3D Dental Pro jest oprogramowaniem stomatologicznym. Nie posiada funkcji generowania nakładek.