Porównanie drukarek 3D: Sonic Mini 4K oraz Sonic Mighty

15 sty, 2021

Strona główna » Wytwarzanie » DRUKARKI 3D » Porównanie drukarek 3D: Sonic Mini 4K oraz Sonic Mighty

Porównanie drukarek 3D: Sonic Mini 4K oraz Sonic Mighty

Druk 3D z żywicy pozwala drukować wszelkiego rodzaju modele. Aby osiągnąć doskonałe rezultaty, każdy drukowany model 3D wymaga użycia różnych drukarek LCD 3D.

Drukarka Sonic Mini 4K jest w stanie drukować małe, skomplikowane modele w rozdzielczości 4K (wydruk w środku na poniższym zdjęciu), natomiast Sonic Mighty również drukuje z 4K, ale będą to modele w dużej skali, takie jak maska ​​na zdjęciu.

W tym artykule opisujemy, które żywiczne drukarki 3D są najlepsze dla jakich wydruków. Omówimy dwie drukarki Phrozen 3D: Sonic Mini 4K oraz Sonic Mighty.

Sonic Mini 4K – najlepszy do skomplikowanych wydruków

Jeśli chcesz drukować niezwykle szczegółowe modele 3D, Sonic Mini 4K to najlepszy wybór. Ta drukarka może drukować w rozdzielczości 4K, drukując każdy szczegół obecny w modelu 3D.

Sonic Mini 4K jest zalecany zarówno dla początkujących, jak i hobbystów, a zwłaszcza dla osób zainteresowanych drukowaniem precyzyjnych i skomplikowanych modeli 3D.

Korzyści

Sonic Mini 4K

Sonic Mini 4K firmy Phrozen drukuje modele z niezwykłą precyzją i dokładnością. Wystarczy spojrzeć na szczegóły powyższego modelu 3D.

Ta żywiczna drukarka 3D jest również łatwa w użyciu i jest obecnie najbardziej przyjazną dla konsumenta drukarką 3D 4K na rynku. 

Sonic Mini 4K

Sonic Mini 4K drukuje z ultra-wysoką rozdzielczością 722 PPI, najwyższym PPI w historii! PPI odnosi się do piksela na cal. Im wyższy PPI drukarki 3D, tym więcej szczegółów jest w stanie wydrukować. Dlatego Sonic Mini 4K jest idealny do drukowania bardzo skomplikowanych wydruków 3D, takich jak powyższy model.

Sonic Mini 4K ma również większy obszar drukowania niż dotychczasowy Sonic Mini, co pozwala na drukowanie nieco większych modeli 3D.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, dobierz do Sonic Mini 4K żywicę Aqua Grey 4K, aby tworzyć niezwykle szczegółowe modele 3D z niespotykaną dotąd precyzją. 

Funkcje

Sonic Mini 4K zawiera:

  • 6.1′ w obszarze drukowania
  • 2,8-calowy panel dotykowy
  • Rozdzielczość 35 µm XY
  • Prędkość drukowania 80 mm / godz.

Sonic Mighty – najlepszy do kompilacji na dużą skalę

Drukarka Phrozen Sonic Mighty to najnowszy dodatek do kolekcji drukarek 3D z serii Sonic.

Chcesz drukować DUŻE modele 3D w rozdzielczości 4K? Sonic Mighty to najlepszy wybór, jeśli chcesz ożywić swoje najbardziej ambitne dzieła.

Sonic Mighty jest odpowiedni zarówno dla hobbystów, jak i początkujących zainteresowanych tworzeniem większych modeli, chociaż ma wyższą cenę ze względu na większą konstrukcję.

Korzyści

Sonic Mighty 4K firmy Phrozen drukuje modele na dużą skalę w rozdzielczości 4K i umożliwia drukowanie modeli 3D, które są do 3 razy większe niż w przypadku Sonic Mini 4K. Dzieje się tak, ponieważ Sonic Mighty ma większy obszar drukowania niż Sonic Mini 4K.

Sonic Mighty doskonale nadaje się również do drukowania modeli w dużej skali, które są używane jako sceneria makiety. Aby uzyskać najlepsze wyniki, połącz Sonic Mighty z żywicą Aqua Grey 4K, aby wydrukować modele 3D o wysokiej rozdzielczości, które są większe.

Funkcje

Sonic Mighty zawiera:

  • 9.3′ w obszarze drukowania
  • 2,8-calowy panel dotykowy
  • 52 µm Rozdzielczość XY
  • Prędkość drukowania 80 mm / godz.

Porównanie Sonic Mini 4K oraz Sonic Mighty

Spójrzmy na podsumowanie:

Sonic Mini 4K

Sonic Mini 4K drukuje z niezwykłą precyzją i dokładnością. Ma również nieco większy obszar drukowania niż poprzedni model Sonic Mini i najlepiej nadaje się do drukowania bardzo szczegółowych i skomplikowanych modeli 3D w rozdzielczości 4K.

Sonic Mighty

Dzięki rozszerzonemu obszarowi drukowania Sonic Mighty jest w stanie drukować modele 3D, które są 3 razy większe niż w Sonic Mini 4K. Podobnie jak Sonic Mini 4K, Sonic Mighty również drukuje w rozdzielczości 4K; jednak ma wyższą cenę niż Sonic Mini 4K ze względu na większą konstrukcję.

Chcesz wiedzieć, które żywice są najlepsze do drukowania modeli? Przejdź do artykułu, aby przeczytać nasz przewodnik na temat żywicy. 

Polecane artykuły

Żywica Stomatologiczna Phrozen Dental Model

Żywica Stomatologiczna Phrozen Dental Model

facebookinstagramyoutubePhrozen Water-Washable Dental Resin. Zmywalna wodą żywica dentystyczna Phrozen została specjalnie opracowana do szybkiego tworzenia bardzo dokładnych modeli dentystycznych. Niezależnie od tego, czy drukujesz modele...

Kluczowa aktualizacja Medit Link

Kluczowa aktualizacja Medit Link

facebookinstagramyoutubeKluczowa aktualizacja Medita: 𝗠𝗲𝗱𝗶𝘁 𝗟𝗶𝗻𝗸 𝘃𝟯.𝟬.𝟬 & 𝗠𝗲𝗱𝗶𝘁 𝗦𝗰𝗮𝗻 𝗳𝗼𝗿 𝗖𝗹𝗶𝗻𝗶𝗰𝘀 𝘃𝟭.𝟵.𝟬 & 𝗠𝗲𝗱𝗶𝘁 𝗦𝗰𝗮𝗻 𝗳𝗼𝗿 𝗟𝗮𝗯𝘀 𝘃𝟭.𝟰.𝟬Nowa aktualizacja Medit Link, przyniosła nam wyjątkowe zmiany w oprogramowaniu, w szczególności:- skanowanie...

Sonic Mighty 8K: obróbka końcowa wydruków

Sonic Mighty 8K: obróbka końcowa wydruków

facebookinstagramyoutubePrzedstawiamy artykuł przeprowadzający Cię po najważniejszych krokach obróbki końcowej każdego modelu wydrukowanego na drukarkach Phrozen Sonic. Zastosowana żywica, to Phrozen Aqua Gray 4K, a model testowy to  XP Finder, który...