Zaznacz stronę

Rejestracja ruchów żuchwy w Medit Link

3 sty, 2023

Strona główna » Cyfrowa Stomatologia » Rejestracja ruchów żuchwy w Medit Link

Rejestracja ruchów żuchwy w Medit Link

3 sty, 2023

Ruch żuchwy po zeskanowaniu wewnątrzustnym

  • Rejestruj i symuluj rzeczywisty ruch żuchwy pacjenta, gdy okluzja jest wyrównana.
  • Możesz rejestrować następujące ruchy: Ruch swobodny, Lewy ruch boczny, Prawy ruch boczny, Ruch protruzyjny.

Żuchwa i szczęka muszą być wyrównane względem siebie, aby móc diagnozować pacjentów za pomocą danych skanu, ustalać plany leczenia oraz wytwarzać protezy i urządzenia dentystyczne. Aby zademonstrować zależności pozycyjne, Medit Link pomaga użytkownikom w dopasowaniu docelowych danych okluzji żuchwy i szczęki na podstawie danych z pierwszej i drugiej okluzji. Jednak pokazuje położenie szczęki i żuchwy tylko wtedy, gdy są one nieruchome.

Aby stworzyć dokładniejsze protezy, musimy wziąć pod uwagę nie tylko centralną okluzję, ale także ruch żuchwy pacjenta spowodowany ruchami stawu skroniowo-żuchwowego. Możesz użyć funkcji „Ruch żuchwy”, aby rejestrować rzeczywiste ruchy żuchwy na podstawie danych dotyczących szczęki i wykorzystywać dane symulacyjne do produkcji protez.

Rejestrator ruchów żuchwy krok po kroku

1. Najpierw zeskanuj pełne łuki szczęki i żuchwy, aby przejść do etapu okluzji.

2. Otwórz dane pierwszego (i drugiego) skanu okluzji i kontynuuj, aby wyrównać.

3. Kliknij ikonę Ruch żuchwy u dołu ekranu, gdy jest aktywna.

4. Wybierz ikonę żądanego kierunku ruchu na dole spośród Swobodny, Prawy boczny, Lewy boczny i Wystający.

5. Umieść końcówkę skanera w miejscu styku szczęki i żuchwy, podczas gdy pacjent utrzymuje kontakt między szczękami.

6. Gdy skaner rozpocznie nagrywanie, na ekranie pojawi się okno podglądu na żywo. Następnie poinstruuj pacjenta, aby poruszał żuchwą zgodnie z wybranym kierunkiem ruchu. Upewnij się, że w podglądzie na żywo widoczne są zarówno zęby żuchwy, jak i szczęki. Skanowanie zostanie przerwane, jeśli zęby będą zbyt daleko od siebie, a ruch nie będzie już odzwierciedlany na ekranie.

7. Po zakończeniu nagrywania na ekranie pojawi się pasek odtwarzania i ikony dotyczące symulacji ruchu żuchwy. Możesz odtworzyć nagranie ruchu, klikając przycisk „Start/Stop”. Możesz także dostosować prędkość ruchu lub odtwarzać go wielokrotnie.

8. Kliknij ikonę „Odchylenie włączone/wyłączone”, aby pokazać lub ukryć obszary interferencyjne podczas ruchu żuchwy. Analiza przedstawiająca kolory może zająć trochę czasu.

9. Kliknij „Przełącz obszar wyświetlania odchylenia”, aby wyświetlić skalę tylko dla wszystkich danych lub obszarów kontaktowych.

10. Kliknij „Przełącz styl widoku”, aby zmienić styl widoku między „Szczęki otwarte” a „Szczęki zamknięte”.

11. Kliknij „Wyjście”, aby powrócić do etapu „Overview”, a zapis ruchu żuchwy zostanie dodany do drzewa danych w Medit Link.

Polecane artykuły

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental i rozwijaj świat cyfrowej stomatologii.Cyfrowa stomatologia to Twoja pasja? Posiadasz doświadczenie w branży stomatologicznej?  To świetnie! W związku z rozwojem naszej firmy szukamy 3 osób, które dołączą do zespołu...

Drukarki 3D Phrozen! Wybierz idealny model.

Drukarki 3D Phrozen! Wybierz idealny model.

Wybierz najlepszą drukarkę 3DPhrozen jest to jedna z przodujących firm na rynku drukarek 3D. Szeroka gama modeli pozwoli Ci na wybranie idealnego sprzętu dopasowanego do sposobu pracy oraz indywidualnych potrzeb każdego gabinetu bądź pracowni. Dołącz...

Nowa edycja exoplan 3.1 Rijeka

Nowa edycja exoplan 3.1 Rijeka

Chirurgia sterowana z innej galaktykiNowy exoplan 3.1 Rijeka jest pełen dodatkowych funkcji i ulepszonych narzędzi, które zwiększają bogactwo możliwości w chirurgii sterowanej i jeszcze bardziej ulepszają opiekę nad pacjentem. Cieszymy się, że możemy...