Zaznacz stronę

TAG Dental oficjalnym dystrybutorem Nexa3D

27 sty, 2023

Strona główna » Wytwarzanie » DRUKARKI 3D » TAG Dental oficjalnym dystrybutorem Nexa3D

TAG Dental oficjalnym dystrybutorem Nexa3D

27 sty, 2023

TAG Dental oficjalnym dystrybutorem Nexa3D

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy oficjalnym dystrybutorem w Polsce urządzeń firmy Nexa3D. Dzięki temu, będziemy mogli zaoferować Państwu nowoczesne i funkcjonalne urządzenia dla laboratoriów oraz pracowni protetycznych.

Nexa3D jest wiodącym dostawcą ultraszybkich rozwiązań do druku 3D. Posiadają gamę przemysłowych drukarek 3D do fotopolimerów i tworzyw termoplastycznych pracujących z niezrównaną szybkością i przepustowością, doskonałym wykończeniem powierzchni, a wszystko to na otwartej platformie materiałowej. 

Nexa3D opatentowała specjalny proces drukowania 3D Lubricant Sublayer Photo-utwardzania (LSPc), który odblokowuje wzrost wydajności nawet 20 razy wiekszy niż w przypadku konwencjonalnych procesów SLA lub DLP.

Producent oferuje szereg rozwiązań polimerowych, począwszy od stacjonarnej drukarki 3D z żywicy jaką jest Nexa3D XiP, przemysłowych drukarek 3D i rozwiązania do spiekania laserowego tworzyw termoplastycznych do produkcji seryjnej.

Technologia Lubricant Sublayer Photo-curing (LSPc)

Firma Nexa3D opracowała od podstaw dwa nowe silniki drukujące, przeznaczone do zastosowań produkcyjnych o dużej szybkości. Lubricant Sublayer Fotoutwardzanie (LSPc) dla silnika drukującego do fotoplastików i silnik drukujący Quantum Laser Sintering (QLS) do termoplastów.

Poza przełomowymi innowacjami sprzętowymi kładą nacisk na wzajemne oddziaływanie chemii, procesu i szybkości na dużą skalę produkcyjną. Nowatorskie oprogramowanie Digital Twin Printing (DTP) odblokowuje nowe właściwości materiałów i zapewnia stabilność procesu i wyższą wydajność.

Nexa3D skraca cykle prototypowania i produkcji z godzin lub dni do zaledwie minut. Połączenie większego obszaru roboczego, szybkości drukowania i automatyzacji przetwarzania końcowego zapewnia nawet 20-krotny wzrost wydajności, dzięki czemu proces drukowania 3D jest porównywalny tylko z formowaniem wtryskowym — bez istniejących złożoności łańcucha dostaw, wydłużonych czasów realizacji i podwyższonych kosztów zwykle związanych z obrabianiem tworzyw sztucznych.

Aidite

Żywiczna drukarka Nexa3D XiP

Jedyna w swoim rodzaju biurkowa drukarka 3D XiP jest zbudowana w oparciu o technologię LSPc (Lubricant Sublayer Photo-curing), umożliwiając użytkownikom drukowanie z niesamowitą prędkością do 18 cm na godzinę.

Drukarka Nexa3D XiP dzięki otwartemu dostępowi do materiałów, wydajności przemysłowej i modułowej konstrukcji, jest najlepszą w swojej klasie biurkową drukarką 3D, która oferuje najwyższą jakość i elastyczność.

Użytkownicy mogą tworzyć spójne, wysokiej jakości modele i prototypy z niezawodnością i powtarzalnością, korzystając zarówno z zatwierdzonej żywicy Nexa3D, jak i materiałów innych firm.

Piec Cameo CFP-100

Co wyróżnia Nexa3D?

Nexa3D oferuje kompleksowe stacjonarne drukarki 3D i systemy przemysłowych drukarek 3D ze sprawdzonymi przepływami pracy, oprogramowaniem i możliwościami postprodukcyjnymi, aby sprostać różnorodnym potrzebom drukowania. 

Możesz rozwinąć swoją produkcję we własnym zakresie lub zmodernizować proces wytwarzania przyrostowego, aby uzyskać szybki czas realizacji i elastyczność potrzebną do osiągnięcia stabilności ekonomicznej nieosiągalnej w przypadku tradycyjnych drukarek 3D wykorzystujących stereolitografię (SLA). 

Podczas drukowania 3D przy użyciu tradycyjnych drukarek 3D SLA jednym z czynników ograniczających są siły rozwarstwiania podczas drukowania. Przy dodawaniu warstw podczas procesu drukowania są one zwykle bardzo delikatne i wrażliwe na siły odrywające, dlatego drukarki 3D SLA drukują z niską prędkością, aby nie narażać struktury druku podczas procesu drukowania.

Drukarki Nexa3D różnią się tym, że wykorzystują opatentowany proces utwardzania warstw środka smarnego (LSPc), który ma samosmarującą membranę umożliwiającą ultraszybkie drukowanie pod kilkoma różnymi kątami. Ta samosmarująca membrana, eliminuje siły między drukowaną częścią, która jest w stanie surowym, a obszarem roboczym. 

Żywica, która jest materiałem lepkim, musi wniknąć w zadrukowany obszar, aby móc wydrukować kolejną warstwę. Elastyczna membrana sprawia, że ​​możemy rozwiązać problem uzupełniania żywicy, którego nie można dodać za pomocą innych technik SLA. Dzieje się tak, ponieważ membrana dzięki swojej elastyczności pomaga rozprowadzać żywicę w każdym obszarze platformy drukującej, umożliwiając szybsze drukowanie 3D niż inne drukarki SLA.

Polecane artykuły

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental.

Rozpocznij karierę w TAG Dental i rozwijaj świat cyfrowej stomatologii.Cyfrowa stomatologia to Twoja pasja? Posiadasz doświadczenie w branży stomatologicznej?  To świetnie! W związku z rozwojem naszej firmy szukamy 3 osób, które dołączą do zespołu...

Drukarki 3D Phrozen! Wybierz idealny model.

Drukarki 3D Phrozen! Wybierz idealny model.

Wybierz najlepszą drukarkę 3DPhrozen jest to jedna z przodujących firm na rynku drukarek 3D. Szeroka gama modeli pozwoli Ci na wybranie idealnego sprzętu dopasowanego do sposobu pracy oraz indywidualnych potrzeb każdego gabinetu bądź pracowni. Dołącz...

Nowa edycja exoplan 3.1 Rijeka

Nowa edycja exoplan 3.1 Rijeka

Chirurgia sterowana z innej galaktykiNowy exoplan 3.1 Rijeka jest pełen dodatkowych funkcji i ulepszonych narzędzi, które zwiększają bogactwo możliwości w chirurgii sterowanej i jeszcze bardziej ulepszają opiekę nad pacjentem. Cieszymy się, że możemy...