Zaznacz stronę
Szkolenie

Cyfrowy projekt uśmiechu jako narzędzie komunikacji z pacjentem i laboratorium

Data:

29 lutego 2020 r.

Godziny:
9.45-18.30

Miejsce:

TAG Dental
ul. Żelazna 17c/5
40-851 Katowice

Cena:

990 zł brutto
* druga osoba z tej samej firmy 50%

1 590 zł
* cena dla zespołu lekarz – technik (za dwie osoby)

Rejestracja:

info@tagdental.pl

32 307 40 03

Organizator:

TAG Dental

CAD CAM Experts

imes-icore Polska

Szkolenie zakończone – zapraszamy na kolejną edycję

Opis szkolenia

Jednodniowy warsztat na którym dowiesz się, jak przygotować cyfrowy projekt uśmiechu, który posłuży do wizualizacji przyszłego uzębienia pacjenta i będzie doskonałym narzędziem do planowania i wytworzenia pracy protetycznej.

Podczas szkolenia pokażemy, jak wykonać zdjęcia pacjenta najlepiej odwzorowujące rzeczywistość i wytłumaczymy, dlaczego jest to istotne z punktu widzenia projektowania pracy protetycznej.

Pokażemy, jak wykorzystać wirtualną artykulację podczas projektowania biofunkcjonalnego wax-up’u, a także jak na jego podstawie wykonać ostateczną pracę protetyczną.

Dowiesz się, jak wykorzystywać dane z wielu źródeł (zdjęcia, tomografia, skany twarzy), by cyfrowy projekt uśmiechu stał się potężnym narzędziem w procesie leczenia pacjenta.

Na szkolenie zapraszamy lekarzy i techników zainteresowanych wdrożeniem cyfrowego protokołu do swojej codziennej pracy.

Harmonogram

9.45-10.00  Powitanie.

10.00-13.30  Kurs fotografii – warsztaty praktyczne.

13.30-14.00  Lunch.

14.00-14.30  Pozyskanie i wykorzystanie danych diagnostycznych w EXOCAD.

14.30-15.30  Cyfrowy projekt uśmiechu w EXOCAD.

15.30-16.30  Wykonanie biofunkcjonalnego waxup’u z wykorzystaniem wirtualnego artykulatora w EXOCAD.

16.30-17.30  Druk 3D waxup’u i wykorzystanie go jako narzędzia komunikacji z pacjentem i laboratorium.

17.30-18.30  Prezentacja przypadków klinicznych.

18.30  Zakończenie.

Prowadzący

Tech. Dent. Jarosław Cmokowicz

Exocad Expert z wyboru!

Od 8 lat zawodowo związany z cyfrowymi technologiami. Doświadczenie zdobywał pracując w renomowanych laboratoriach i centrach frezowania, gdzie zajmował się wykonywaniem rozległych projektów implantologicznych w technologii CAD/CAM. Na co dzień wykonuje prace protetyczne w pełnym protokole cyfrowym, wykorzystującym m.in. cyfrowy projekt uśmiechu, nawigację chirurgiczną, natychmiastowe obciążenia z uwzględnieniem wirtualnej artykulacji. Posiada rozległą wiedzę nt. systemów CAD/CAM, zarówno od strony projektowej, jak i wytwarzania ale przede wszystkim posiada bogate doświadczenie, w ich wykorzystaniu, w codziennej pracy laboratorium.

Dr inż. Piotr Czop

Od 5 lat związany zawodowo z cyfrowym protokołem CAD/CAM w zakresie druku oraz
frezowania uzupełnień protetycznych w firmie imes-icore Polska Sp. z o.o. Uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu metody hybrydowej dofrezowywania rozległych uzupełnień protetycznych, współpracując z największymi centrami frezowania w Polsce. Prowadził szkolenia indywidulane oraz grupowe w zakresie fotografii portretowej, stosowanej w procesie cyfrowego projektowania uśmiechu.

Doświadczenie fotograficzne zdobywał w reportażu odwiedzając wiele krajów Europy, Azji, Ameryki oraz Afryki. Dokumentował m. in. akcję charytatywną „Twoje serce dla dzieci z Filipin”. Organizator rejsów fotograficznych po morzu Śródziemnym. Specjalizuje się w fotografii technicznej, reklamowej oraz sensualnej w których otrzymał wyróżnienia krajowe oraz międzynarodowe (m. in. FAPA 2018). Publikacje w magazynie Frames Factory.