Zaznacz stronę
Szkolenie:

Cyfrowy projekt uśmiechu jako narzędzie komunikacji z pacjentem i laboratorium

Data:

16 listopad 2019
9:45 – 18:30

Miejsce:

Laboratorium Protetyczne Posterus Pająk Team
Skarbowa 22A
73-110 Stargard

Cena:

990 zł brutto
* druga osoba z tej samej firmy 50%

1 590 zł
* cena dla zespołu lekarz-technik (za dwie osoby)

Rejestracja:

info@tagdental.pl

32 307 40 03

Organizator:

TAG Dental

CAD CAM Experts

imes-icore Polska

Streszczenie:

Jednodniowy warsztat na którym dowiesz się jak przygotować cyfrowy projekt uśmiechu, który posłuży do wizualizacji przyszłego uzębienia pacjenta i będzie doskonałym narzędziem do planowania i wytworzenia pracy protetycznej.

Podczas szkolenia pokażemy jak wykonać zdjęcia pacjenta najlepiej odwzorowujące rzeczywistość i wytłumaczymy, dlaczego jest to istotne z punktu widzenia projektowania pracy protetycznej.

Pokażemy jak wykorzystać wirtualną artykulację podczas projektowania biofunkcjonalnego wax-up’u, a także jak na jego podstawie, wykonać ostateczną pracę protetyczną.

Dowiesz się jak wykorzystywać dane z wielu źródeł (zdjęcia, tomografia, skany twarzy), by cyfrowy projekt uśmiechu stał się potężnym narzędziem w procesie leczenia pacjenta.

Na szkolenie zapraszamy lekarzy i techników, zainteresowanych wdrożeniem cyfrowego protokołu do swojej codziennej pracy.

Zapraszamy!

Harmonogram

PROGRAM:

09:45 – 10:00 Powitanie

10:00 – 13:30 Kurs fotografii (warsztaty praktyczne)

13:30 – 14:00 Lunch

14:00 – 14:30 Pozyskanie i wykorzystanie danych diagnostycznych w EXOCAD

14:30 – 15:30 Cyfrowy projekt uśmiechu w EXOCAD

15:30 – 16:30 Wykonanie biofunkcjonalnego waxup’u z wykorzystaniem wirtualnego artykulatora w EXOCAD

16:30 – 17:30 Druk 3d waxup’u i wykorzystanie go jako narzędzia komunikacji z pacjentem i laboratorium

17:30 – 18:30 Prezentacja przypadków klinicznych

18:30 Zakończenie

Prowadzący

Tech. Dent. Jarosław Cmokowicz

Exocad Expert z wyboru!

Od 8 lat zawodowo związany z cyfrowymi technologiami. Doświadczenie zdobywał pracując w renomowanych laboratoriach i centrach frezowania, gdzie zajmował się wykonywaniem rozległych projektów implantologicznych w technologii CAD/CAM. Na co dzień wykonuje prace protetyczne w pełnym protokole cyfrowym, wykorzystującym m.in. cyfrowy projekt uśmiechu, nawigację chirurgiczną, natychmiastowe obciążenia z uwzględnieniem wirtualnej artykulacji. Posiada rozległą wiedzę nt. systemów CAD/CAM, zarówno od strony projektowej, jak i wytwarzania ale przede wszystkim posiada bogate doświadczenie, w ich wykorzystaniu, w codziennej pracy laboratorium.

Dr inż. Piotr Czop

Od 5 lat związany zawodowo z cyfrowym protokołem CAD/CAM w zakresie druku oraz
frezowania uzupełnień protetycznych w firmie imes-icore Polska Sp. z o.o. Uczestniczył w opracowaniu i wdrożeniu metody hybrydowej dofrezowywania rozległych uzupełnień protetycznych, współpracując z największymi centrami frezowania w Polsce. Prowadził szkolenia indywidulane oraz grupowe w zakresie fotografii portretowej, stosowanej w procesie cyfrowego projektowania uśmiechu.

Doświadczenie fotograficzne zdobywał w reportażu odwiedzając wiele krajów Europy, Azji, Ameryki oraz Afryki. Dokumentował m. in. akcję charytatywną „Twoje serce dla dzieci z Filipin”. Organizator rejsów fotograficznych po morzu Śródziemnym. Specjalizuje się w fotografii technicznej, reklamowej oraz sensualnej w których otrzymał wyróżnienia krajowe oraz międzynarodowe (m. in. FAPA 2018). Publikacje w magazynie Frames Factory.