Zaznacz stronę

Termin

  • 30 – 31.08.2024
  • 08 – 09.11.2024

Godziny
I dzień 9.00-18.30
II dzień 9.00-18.00

Liczba miejsc
10 osób

💰 Koszt szkolenia – 2 400 zł brutto

Cena zawiera materiały dydaktyczne, przerwy kawowe oraz obiad.
Zapewniamy stanowiska komputerowe.

Szkolenie Cyfrowy wax’up

Szkolenie przeznaczone jest dla zespołów lekarz-technik, ma na celu ułatwienie komunikacji pomiędzy zespołami. Podczas szkolenia pokażemy jak wykonać zdjęcia pacjenta najlepiej odwzorowujące rzeczywistość i wytłumaczymy, dlaczego jest to istotne z punktu widzenia projektowania pracy protetycznej.

Pokażemy jak wykorzystać wirtualną artykulację podczas projektowania biofunkcjonalnego wax-up’u, a także jak na jego podstawie, wykonać ostateczną pracę protetyczną.

Dowiesz się jak wykorzystywać dane z wielu źródeł (zdjęcia, tomografia, skany twarzy), tak aby cyfrowy projekt uśmiechu stał się potężnym narzędziem w procesie leczenia pacjenta.

Na szkolenie zapraszamy lekarzy i techników, zainteresowanych wdrożeniem cyfrowego protokołu do swojej codziennej pracy.

𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝟏

𝟗:𝟑𝟎 – 𝟏𝟎:𝟎𝟎 Przywitanie, wstęp oraz krótkie omówienie agendy szkolenia.

𝟏𝟎:𝟎𝟎 – 𝟏𝟏:𝟎𝟎 Omówienie zastosowania cyfrowych danych pacjenta: skanów wewnątrzustnych, rejestracja ruchów żuchwy(Medit), skany twarzy, zdjęcia pacjenta, dane CBCT.

𝟏𝟏:𝟎𝟎 – 𝟏𝟏:𝟏𝟓 Przerwa kawowa. ☕

𝟏𝟏:𝟏𝟓 – 𝟏𝟒:𝟎𝟎 Teoretyczne podstawy oraz praktyczny warsztat wykonywania zdjęć pacjentów na potrzeby projektowania cyfrowego uśmiechu. Omówienie pojawiających się błędów i ich rozwiązanie.

𝟏𝟒:𝟎𝟎 – 𝟏𝟓:𝟎𝟎 Obiad 🍴

𝟏𝟓:𝟎𝟎 – 𝟏𝟔:𝟑𝟎 Wykorzystanie modułu Smile Creator oraz Wirtualny Artykulator jako narzędzia do planowania oraz projektowania uśmiechu – łączenie cyfrowych danych razem z rejestracją płaszczyzny(DFA – jeśli posiadamy) pacjenta oraz rejestracją ruchów żuchwy.

𝟏𝟔:𝟑𝟎 – 𝟏𝟔:𝟒𝟓 Przerwa kawowa. ☕

𝟏𝟔:𝟒𝟓 – 𝟏𝟕:𝟒𝟓 Wykorzystywanie modułu wirtualny artykulator do wskazania prowadzeń naszego projektu w układzie stomatognatycznym pacjenta.

𝟏𝟕:𝟒𝟓 – 𝟏𝟖:𝟎𝟎 Wnioski końcowe oraz podsumowanie warsztatu.

𝐃𝐳𝐢𝐞𝐧́ 𝟐

𝟏𝟎:𝟎𝟎 – 𝟏𝟏:𝟎𝟎 Powtórzenie oraz usystematyzowanie nabytych informacji, dokończenie projektu Smile Creator w exocad.

𝟏𝟏:𝟎𝟎 – 𝟏𝟑:𝟎𝟎 Zaprojektowanie oraz wytworzenie modeli z mock’up.

𝟏𝟑:𝟎𝟎 – 𝟏𝟒:𝟎𝟎 Obiad 🍴

𝟏𝟒:𝟎𝟎 – 𝟏𝟓:𝟑𝟎 Podstawy druku 3D, optymalizacja modeli w przestrzeni oprogramowania drukarek 3D.

𝟏𝟓:𝟑𝟎 – 𝟏𝟓:𝟒𝟓 Wnioski końcowe oraz podsumowanie warsztatu.

Tech. Dent. Wiktoria Granek

Od 2015 roku związana z branżą. Absolwentka kierunku Technik dentystyczny Medycznej Szkoły Policealnej w Zabrzu. Poszerzając swoje horyzonty ukończyła Psychologię w Biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie. Ma ogromną pasję do udoskonaleń technologii cyfrowych z zakresu Protetyki Stomatologicznej.

Pracownik Działu Wsparcia TAG Dental. Współprowadzi szkolenia dla Stomatologów i Techników dentystycznych z zakresu obsługi oprogramowania exocad, MeditLink oraz skanerów i drukarek 3D. Dąży do rozszerzenia najnowszych rozwiązań technologicznych w stomatologii.

Od początku swojej ścieżki zawodowej pracowała na stanowiskach obsługujących systemy CAD/CAM oraz ceramiki, nieustannie rozwijając swoją wiedzę i umiejętności w technologii cyfrowej stomatologii.

 

Tomasz Gołąb Certyfikowany Trener exocad
Tomasz Gołąb

 

Właściciel firmy TAG Dental, zajmującej się wdrażaniem cyfrowych technologii w laboratoriach i gabinetach stomatologicznych. Autoryzowany przedstawiciel i certyfikowany trener, m.in. exocad/exoplan, Medit, Phrozen3D, WorkNC CAM.

Z branżą stomatologiczną związany od 2011 roku. Prowadząc jedno z pierwszych polskich centrów frezowania, zdobył szeroką wiedzę o technologiach CAD/CAM i procesach wytwarzania uzupełnień protetycznych w cyfrowych protokołach, ze szczególnym uwzględnieniem prac implantoprotetycznych.

Zwolennik otwartych systemów CAD/CAM. Uważa, że technologia nie powinna definiować protokołów stomatologicznych, a je wspomagać.

Ukończył wrocławski Uniwersytet Ekonomiczny na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze.

 

Zapisz się na szkolenie

szkolenia@tagdental.pl
tel.: +48 32 307 40 03

Miejsce

TAG Dental
Porcelanowa 17
40-246 Katowice
Mapa dojazdu >

Posiadamy bezpłatny parking zabezpieczony szlabanem.