Przewodnik po odcieniach w Medit Link

20 gr., 2022

Strona główna » Cyfrowa Stomatologia » Przewodnik po odcieniach w Medit Link

Przewodnik po inteligentnych odcieniach, czyli tzw. kolornik (niedostępny z danymi uzyskanymi przy użyciu Medit i500).

Funkcja Smart Shade Guide pomaga dobrać najbliższy odcień na podstawie zeskanowanych danych. Program podpowiada do pięciu kolorów na ząb i przypisuje najbardziej reprezentatywny odcień. Wystarczy kliknąć obszar zęba, aby otrzymać podpowiedzi dotyczące kolorów.
Pokażą się trzy rekomendacje, a odcień z gwiazdką będzie odcieniem najbardziej dokładnym. Możesz również wybrać inny odcień, który bardziej Ci odpowiada. Można zapisać do pięciu odcieni na ząb.

Obsługuje następujące odcienie:

  • VITA Classical
  • VITA 3D-Master Shade Guide

Ta funkcja jest dostępna dla obu skanerów Medit i700 (bezprzewodowego i dotychczasowego z kablem) oraz nowego modelu i600.

Kolornik krok po kroku

1. Po zeskanowaniu pacjenta kliknij ikonę „Przewodnik po inteligentnych odcieniach” znajdującą się po lewej stronie w zestawie narzędzi.

2. Kroki pomiaru odcienia są następujące. Kliknij jedną z ikon po lewej stronie ekranu, aby wybrać obszar, dla którego chcesz otrzymać pomiar koloru.

  • Model diagnostyczny szczęki
  • Model diagnostyczny żuchwy
  • Szczęka
  • Żuchwa

3. Wybierz ząb z listy ponumerowanych zębów na dole ekranu. Kliknięcie numeru zęba spowoduje wyświetlenie informacji o odcieniu zarejestrowanych w Medit Link.

4. Umieszczenie kursora na obszarze zębów, dla których chcesz otrzymać rekomendacje kolorów, zmieni jego ikonę. Jeśli obszar nie kwalifikuje się do zaleceń dotyczących odcienia (np. dziąsło), ikona nie zmieni się.

5. Kliknij lewym przyciskiem myszy obszar zęba, aby otrzymać zalecenia dotyczące koloru. Gwiazdka wskazuje najbliższy pasujący odcień. Kliknij pożądany odcień, aby wybrać.

6. Możesz zapisać do pięciu odcieni na ząb.

7. Jeśli chcesz wyznaczyć odcień inny niż zalecany, możesz sprawdzić listę kolorów, klikając przycisk wyboru ręcznego. Wybierz odcień i kliknij ikonę zatwierdzania.

8. Kliknij „Dołącz obraz i aktualizuj”, aby wybrać informacje o odcieniu do zapisania w Medit Link. Pojawi się okno dialogowe, w którym możesz wybrać reprezentatywny odcień, który zostanie zapisany w Medit Link.

9. Kliknij „Wyświetl wszystko”, aby wyświetlić wszystkie informacje o odcieniach.

10. Po zakończeniu, Przewodnik po inteligentnych odcieniach (Smart Shade Guide) poprosi Cię o wybranie sposobu aktualizacji informacji formularza w Medit Link.

Polecane artykuły

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt

Wesołych Świąt! Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia!   Z okazji Bożego Narodzenia, życzymy wszystkiego co najlepsze. Niech każda chwila tego pięknego święta przyniesie radość i zadowolenie. Aby w każdym domu zawsze panowała...